• Małopolski Konkurs Geograficzny - etap wojewódzki

• 22 lutego w naszej szkole po raz kolejny odbył się wojewódzki etap Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Ugościliśmy rekordową liczbę 132 uczestników, którzy przybyli do nas ze wszystkich stron Małopolski. I to dosłownie, gdyż znaleźli się wśród nich uczniowie szkół z Olkusza, Zakopanego, Gorlic czy Chrzanowa.
            Dzięki doświadczeniu oraz zaangażowaniu tak pracowników szkoły, jak i naszych uczniów, również w tym roku organizacja konkursu przebiegła bardzo sprawnie.

• Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć się w konkursie na najpiękniej wyrecytowany łamaniec językowy. Wierszyki autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej zaprezentowało na forum szkoły aż 25 dzieci z klas 1-3 oraz 45 przedstawicieli klas 4-8.

Jury złożone z nauczycielek języka polskiego oraz naszej Pani Dyrektor miało twardy orzech do zgryzienia. Zwycięzcami w konkursie zostali:

I miejsce: Liliana Rudnicka-Włodek kl. 3a

II miejsce: Kacper Watrak kl. 1a oraz Jonatan Słomczyński kl. 1b

III miejsce: Amelia Lasota kl. 1a

I miejsce: Anna Gros, kl. 5a

II miejsce: Weronika Podsiadło, kl. 7a

III miejsce: Oliwier Zagrobelny, kl. 5a

• Poczta walentynkowa

• 13 i 14 lutego Samorząd uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy, kto chciał, mógł napisać kartkę do osoby, którą darzy sympatią. Liczba walentynek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Listonosze walentynkowi mieli pełne ręce roboty.

• Ósmoklasiści poznają ofertę szkół ponadpodstawowych

• Klasa medialna? Turystyczna? A może policyjno-wojskowa? XV Prezentacje Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych, w których wzięli udział uczniowie klas ósmych, zaskoczyły uczestników bogactwem swojej oferty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko stoiska liceów ogólnokształcących, ale też techników i szkół branżowych. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, na czym polega praca na przykład technika lotniskowych służb operacyjnych. Uczniowie opuścili targi w wyśmienitych humorach, z dłońmi pełnymi ulotek i głowami pełnymi pomysłów na przyszłość.

• Dyskoteka karnawałowa

• 15 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd uczniowski. Oprócz wybranych przez klasy utworów muzycznych, dwa razy wybrzmiała melodia do tańca belgijskiego, który cieszy się ogromną popularnością. Obowiązywały stroje kanawałowe, więc można było zatańczyć z bohaterkami i bohaterami bajek i filmów. W zabawie wzięły udział Smerfetki, Harry Potter, Wiedźminka, Czerwony Kapturek, Muszkieter i wiele innych barwnych (a niekiedy mrocznych) postaci. Każda klasa przygotowała pyszne przekąski. Największą popularnością cieszyły się domowe wypieki.

Nowa galeria Karnawał 4-8 została dodana do albumu fotograficznego.

• Tymczasem w szkole...

• Nasze szkolne korytarze zastygły w milczeniu i nie mogą się doczekać, aż po feriach znów wypełni je radosny gwar. Na uczniów czekają nowe strefy relaksu - między lekcjami będzie można oddać się chwili odpoczynku zarówno czynnego, grając w piłkarzyki lub cymbergaja, jak i biernego, wygodnie rozsiadając się na jednej z gustownych kanap. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ta w kształcie latającego spodka, która wraz z sąsiadującymi kosmicznymi szafkami tworzy scenerię godną naszego patrona! Z kolei pod portretem Stanisława Lema przy nowym wejściu będą mogli spocząć odwiedzający naszą szkołę goście.

Ostatnie zdjęcie zostało zrobione przed feriami ;)